Sportovní družstva

Počátky obrody požárního sportu položili někdy okolo roku 2000 pánové Augusta Václav, Huňat Alexandr a Gacík Ladislav st. když založili kroužek mladých hasičů. Z něj odrostli lidé, kteří i v okolních vesnicích nyní vedou mladé k "hasičině." A dále pak hlavní stafáž - bratři Miroslav a Martin Ondřejovi, kterým požární sport začal chybět.  Navíc sbory okolo nich měli 'plno' a tak nezbývalo než vzít otěže do vlastních rukou.

Po komunikaci s p. Piešťanským se podařilo zakoupit 'sportovní' stroj o výkonu 1500 kubických centimetrů. Co pro jedny byl výsměch, brali heřmanští jako možnost se učit a posouvat. Od tohoto roku rostl elán, chuť a dravost hochů. Mezi hlavní aktéry se řadili F. Koval, P. Huňat, R. Münster. Další z řad bratrů Ondřejů, Jakub Ondřej, jenž tou dobou běhal za Jakubčovice nad Odrou na pozici "nalévač."

Dalšími milníky jsou roky 2018 a 2019, kdy se nám podařilo draftovat Richarda Ballera, Tomáše Mika, Jiřího Pavlíka a Jana Krutílka do mužstva mužů. Zároveň v roce 2019 došlo k hlavní přestavbě sportovního stroje na 1940 kubických centimetrů, což značilo silnou konkurenceschopnost. Posunuli jsme naše časy z 18 sekund na 15-kové časy a byli nabuzeni na Novojičínskou Ligu, do které byl plán nastoupit v roce 2020. A tyto plány nám zhasil COVID. Se slzami v očích jsme pozorovali změnu celého světa i hasičského sportu. Mezitím se podařilo poprvé po dlouhé době vyhrát putovní pohár okrsku Heřmánky.

Skočme na rok 2022 a premiérový rok pro SDH Heřmánky nasazením svých sportovců do ligových klání na poli přerovského okresu. Velká cena Přerovska nás uchvátila a my mohli v nezměněné sestavě (Baller R., Krutílek J., Mik T., Ondřej J., Ondřej Ma., Ondřej Mi, Pavlík J.) bojovat o cenné kovy a věhlas ve svém okolí. Problémem je ovšem, kde trénovat, protože Heřmánky své sportoviště nemají a k dnešním dním trénují ve vedlejších Jakubčovicích nad Odrou. Rok 2022 byl zakončen sladkým 7. místem a příslibem lepších časů.

Rok 2023 přinesl prvního neoficiálního trenéra a mechanika sboru, Vítězslava Stratila, který dal notný impuls v místech, kde bylo potřeba přidat a podepsalo se to na vyrovnání časů a postupný postup vpřed. V tento rok se podařilo ukořistit 4. příčku ve VCPR.